среда, 25 мая 2016 г.

Budowa sztachety plastykowe na plot i bramę sztachetowa nie wymaga pozwolenia na budowę oraz raportowania tego faktu gminie nie licząc wyjątkowych przypadków.

Projekotwanie sztachety PVC na ogrodzenie i bramę ze sztachet nie potrzebuje pozwolenia na to ani komunikowania tego faktu gminie oprócz kilku przypadków.

Balaski z plastiku na plot i furtę sztachetowa nie przewyższające wysokości 2,2 m stawiane miedzy dwoma przyległymi działkami nie wymagają żadnych formalności oficjalnych. Tyczy się to tez ogrodzeń tymczasowych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia wymaga:
  1. stawiamy ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych i pozostałych miejsc publicznych (nie dotyczy ogrodzeń przy drogach prywatnych a także wewnętrznych nie będących drogami powszechnymi)
  2. stawianie płotu przekraczającego 2,2 m wielkości bez względu na umiejscowienie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia budowy ogrodzenie PVC na ogrodzenie i furtkę ze sztachetdokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym względnie urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamysłu budowy ogrodzenia winno określać formę ogrodzenia, procedurę zrealizowania jego montażu a także zaplanowany dzień zapoczątkowania budowy.
  5. Oprócz zgłoszenia wypada doczepić oświadczenie o upoważnieniu do dysponowania posiadłością w zamysłach budowlanych oraz jeżeli jest to potrzebne przez starostwo rysunek ogrodzenia.

Niekiedy do konstrukcji sztachetki PVC na ogrodzenie i bramkę ogrodzeniowa potrzebne są ponadplanowe uzgodnienia tj. np. akceptacja zarządcy drogi na lokalizacje zjazdu.

Budowę ogrodzenia wolno zacząć po 30 dniach od momentu zgłoszenia zamiaru jego budowy, o ile urząd nie wniesie przedtem sprzeciwu. Sprzeciw może zaistnieć w sytuacji, kiedy zamierzane sztachetki PVC na ogrodzenie i furtkę ze sztachetek jest nieprawidłowe z uzgodnieniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasku drogowym planowanej szosy. W sytuacji gdy projektowane ogrodzenie plastykowe na ogrodzenie i furtę ze sztachetekprawdopodobnie może grozić bezpieczeństwu ludzi czy tez mienia, np. przez blokowanie widoczności, budowa takiego ogrodzenia może wymagać otrzymania pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie zamiaru konstrukcji ogrodzenia jest ważne przez 2 lata. Wstrzymanie zapoczątkowania robót przez ów okres skutkuje odwołaniem zgłoszenia i w przypadku chęci wybudowania ogrodzenia potrzebne staje się ponowne zgłoszenie tego faktu.

Комментариев нет:

Отправить комментарий