вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty drewniane

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Nietrafnie konserwowane sztachety drewniane ekspresowo się destruują oraz mogą nieodwracalnie zgubić swój dotychczasowy czar i cechy. Decydując się na używanie drzewa na ogrodzenie wskazane jest poznać sposoby konserwacji oraz konserwacji takiego płotu. Tylko wtedy będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez długie lata.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna należy rozpocząć od odpowiedniego oraz dokładnego przygotowania towaru na ogrodzenie, albowiem od tego zależy rezultat końcowy naszych prac. Przed zastosowaniem produktów do osłony oraz ozdoby płotów z drzewa kluczowe jest skontrolowanie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Nie wcześniej niż po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, jaki chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież insektami. Kiedy zabezpieczymy już nasze płot przed progresem biokorozji, należy nanosić kolejne preparaty, jakie zabezpieczą je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli potrzebujemy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, powinniśmy zastosować achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje płot od środka, lecz nie stworzy na jego powierzchni zabezpieczającego filmu. Ochronione w ów sposób płot pozostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej asekuracji płotu, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu maskuje ogrodzenie przed negatywnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drzewa były trwałe należy przeznaczyć im wiele uwagi i troski.

Kompletnie inaczej jest w przypadku płotów z pcv. Ten wariant ogrodzeń jest w całości wytrzymała na czynniki atmosferyczne przez co nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają również biokorozji w związku z tym służą swoim właścicielom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий